Слов'янська кераміка – історія з продовженням

Керамічна галузь в Слов'янську почала розвиватися ще в далекому XIX столітті, коли польські промисловці Ян Дзевульський і брати Лянге відкрили в місті завод по виробництву теракотових плиток, використовуючи в якості сировини унікальну глину з родовищ Донецького краю.

 

Історія розвитку слов'янської кераміки мала продовження і в радянські часи, коли Слов'янський керамічний комбінат «гримів» на весь Союз.

На жаль, комбінат так і не зміг «вижити» в умовах ринкової економіки, в першу чергу, через надмірні енерговитрати виробництва.

 

Проте розвиток керамічної галузі в Слов'янську має продовження і в наші дні.

Новий його етап розпочався у 1993 році, коли брати Анатолій, Михайло і Віктор Левіт створили «Южно-Октябрьські глини «Юг»».

Компанія займалася розробкою глиняних родовищ в Слов'янськом і Добропільському районах.

За прикладом західних компаній «Южно-Октябрьські глини» хотіли змінити систему видобутку сировини, коли з кар'єру, що знаходиться у відомстві керамічного підприємства, добувалася лише глина певного сорту, а тони коштовної сировини, придатної, наприклад, для виробництва цеглини, йшли у відвали.

Ідея створення спеціального заводу для сортування і збагачення сировини, була успішно реалізована в розробці першого кар'єру компанії.

 

Пізніше, «Южно-Октябрьські глини «Юг»», спільно з англійською компанією «WBB», заснували в 1995 році ЗАТ «А\Т «Глини Донбасу».

Компанія перейняла у європейських партнерів не лише досвід ведення бізнесу, але і відношення до ресурсів і до екології в цілому, наприклад, дороги до кар'єру будувалися далеко від населених пунктів і обов'язково змочувалися водою від пилу.

 

2001 році компанія першою в Україні отримала міжнародний сертифікат якості за стандартом ISO 9001.

У 2002 році «А\Т Глини Донбасу» отримала патент на лінію виготовлення нового продукту – композитів, створила завод із сучасною лабораторією, і стала виробляти суміші різних видів сировини. У цьому ж році компанія була відмічена званням «Золота торгівельна марка».

 

У 2002 році Віктор Левіт представив засновникам план створення в регіоні самодостатньої системи підприємств повного циклу, починаючи з видобутку сировини, її переробки і завершуючи етапом виготовлення керамічних виробів.

 

Так, у 2004 році було створено підприємство «Керамічні маси Донбасу», єдине на пострадянському просторі й найсучасніше в Східній Європі, по виробництву готових керамічних мас.

Засновники – ЗАТ «Южно-Октябрьські глини «Юг»», ЗАТ «А\Т «Глини Донбасу» і британська компанія «Watts Blake Bearne».

Підприємство випускає більше 15 видів мас для виробництва плитки, сантехніки, технічної і шамотної кераміки, електрофарфору й посуду.

Саме для виробників посуду компанія першою в Україні розробила прес-порошок для виготовлення ультра-білого фарфору.

У 2006 році «Керамічні маси Донбасу» пройшла сертифікацію згідно міжнародних стандартів ISO 9001:2000.

 

 

Ідею створення заводу по виробництву керамограніта «Зевс кераміка» подали італійці, які вже багато років використовують у виробництві своєї плитки слов'янську сировину.

Засновниками проекту стали ЗАТ «Южно-Октябрьські глини «Юг»» та італійська компанія Emilceramika S.p.a, лідер виробництва керамічної плитки в Італії.

Розробкою проекту підприємства, технічною підтримкою, створенням колекцій плитки і навчанням працівників займаються італійські партнери, які вже мають успішний досвід в європейській керамічній галузі.

 

Завод «Зевс кераміка», що складається з массозаготівельного цеху і цеху по виробництву керамічної плитки, був введений в експлуатацію в 2005 році.

Для виробництва керамограніту використовується краще італійське устаткування.

Співробітники підприємства пройшли навчання в Італії і працюють на заводі разом з італійськими фахівцями.

 

У виробничому цеху встановлено дві лінії з виготовлення плитки, ділянки сортування й упакування.

У 2013 році була запущена лінія інноваційної технології Inkjet, яка дозволяє створювати плитку сучасного дизайну з високоякісним цифровим зображенням.

 

Технологія виробництва керамограніта «Zeus Ceramica» унікальна за рахунок використання в його виготовленні «композиту» - спеціальної суміші природних сировинних матеріалів, що складається з вогнетривкої білої глини, піску і польового шпату.

Якість продукції заводу перевіряється в спеціальній акредитованій лабораторії, оснащеній відповідно до новітніх тенденцій.

Річний обсяг виробництва «Зевс кераміка» – 4,5 мільйони квадратних метрів плитки, яка відповідає українським і європейським стандартам якості.

Підприємство отримало сертифікати згідно міжнародних стандартів ISO 9001:2001, ISO 14001:2004 і специфікації OHSAS 18001:1999.

 

Близько 50% продукції заводу вирушає на експорт. Упаковки плитки «Zeus Ceramica» з написом «Зроблено в Україні» можна купити в США, Росії, Європі, країнах Близького Сходу...

Про якість плитки красномовно говорить кількість і рівень об'єктів, при оздобленні яких вона використовувалася.

Серед таких об'єктів - посольство Італії в Україні.

 

У 2014 році, в період проведення в Слов'янську антитерористичної операції, завод «Зевс кераміка» отримав значні ушкодження.

Проте підприємство повністю відновило свою роботу.

У липні 2015 року завод відсвяткував десятирічний ювілей.

 

Сьогодні «Zeus Ceramica» займає лідируючі позиції серед виробників керамограніта не лише в Україні, але і у всій Східній Європі, відродивши славу слов'янської кераміки.

 

РЕМОНТУЄМО КРАЇНУ РАЗОМ!