Поширені запитання. Допомога покупцю

 

Галузь застосування

 

На які поверхні можна укладати глянцеву та матовукерамогрантіну плитку?

Глянцеву та матову керамогранітну плитку можна укладати на підлогу всередині приміщень, а також на стіни всередині приміщень та зовні.

 

Чи можна укладати глянцеву керамогринітну плитку в комерційних приміщеннях?

Якщо немає особливих вимог у плані опору ковзанню, то можно.

 

Де можна укладати керамогранітну плитки, забарвлену в масі?

Пофарбовані в масі керамогранітні плитки можна укладати в квартирі, будинку та комерційному приміщенні з невисокою інтенсивністю експлуатації. Комерційним інтер'єром з низькою інтенсивністю експлуатації є ресторани, шоу-руми, бутіки і т.п.

 

Чи можна використовувати глянсову керамогранітну плитку для влаштування зовнішніх покриттів для підлоги?

Ми пропонуємо широкий асортимент виробів для зовнішнього застосування з відповідним оздобленням поверхні, ці вироби поєднують гарний зовнішній вигляд та належні технічні якості. Як правило, глянсовий керамограніт не рекомендований для влаштування зовнішніх підлогових покриттів, оскільки даний тип матеріалу (за винятком протиковзкого поверхневого оздоблення GRIP) не має високих характеристик протиковзання, а значить, не в змозі забезпечити належну безпеку при ходьбі по ньому.

 

Чи можна використовувати пофарбований у масі або технічний керамограніт для влаштування зовнішніх покриттів для підлоги?

Для зовнішнього застосування підлоги ми рекомендуємо плитки з технічного або з пофарбованого в масі керамограніту зі структурною або протиковзною поверхнею, що мають коефіцієнт ковзання за стандартом DIN 51130 не нижче R10 у разі критих зовнішніх просторів і не нижче R11 у разі відкритих зовнішніх просторів.

 

Який тип керамограніту рекомендований для великого приміщення?

Для великих архітектурних проектів рекомендуємо використовувати технічний керамограніт.

 

Чи можна використовувати пофарбований у масі чи технічний керамограніт у пристрої покриттів для проїзду транспортних засобів?

Будь-який тип керамограніта придатний для влаштування проїжджих покриттів за умови, що основа спроектована правильно і укладання проводиться за методом "двостороннього нанесення клею" (тобто клей наносять на основу, що облицьовується, і на монтажну сторону плитки). Це дозволяє покрити монтажну поверхню плитки клеєм на 100% і запобігти утворенню між основою та плитковим покриттям порожнин, які згодом, у разі ударів або великих механічних навантажень, можуть призвести до розлому. Ми рекомендуємо використовувати керамограніт товщиною 20 мм.

 

 

Укладання керамічної плитки

 

Чи можна укладати керамічну плитку без швів? Яка ширина шва, що рекомендується?

Категорично не рекомендується укладати плитку без швів. Ширина швів встановлюється на стадії проектування з урахуванням:

1. розмірних параметрів плиток (ретифіковані плитки, залежно від формату, укладають зі швом 1-2 мм, неретифіковані - з ширшим швом)

2. типу основи/стяжки

3. функціонального призначення матеріалу (укладання на підлогу всередині приміщень або на вулиці, укладання на стіну в інтер'єрах чи екстер'єрах)

 

Як захистити облицювання від пошкоджень в період між закінченням укладання і здаванням робіт замовнику?

У період між закінченням укладання і здаванням робіт замовнику необхідно:

1. підтримувати облицювання в чистому стані, не допускаючи присутності на ньому піску, цементу, будівельних розчинів та інших матеріалів, які можуть спричинити появу плям або подряпин;

2. захистити облицювання від пошкоджень або забруднень, які можуть виникнути внаслідок проходження по ній будівельних робітників (малярів, електромонтерів, теслярів та ін.).

 

Скільки плитки замовляти?

Як правило, для розрахунку необхідної кількості плитки необхідно:

1. знати розміри поверхні, яку належить облицьовувати

2. заздалегідь визначити схему чи малюнок укладання (шов у шов, розбіжність тощо.) і розмір швів

Слід також врахувати, що навіть у партії плиток першого сорту може виявитися до 5% дефектного матеріалу (даний допуск встановлений чинними стандартами) і частина плиток може піти у відходи, оскільки буде просвердлена або обрізана. Крім того, після завершення укладання рекомендується залишити кілька плиток на випадок ремонту.

Враховуючи все викладене, доцільно замовляти в середньому на 10-15% більше того обсягу, який потрібно за розмірами поверхонь, що покриваються. Правильний розрахунок плитки дуже важливий, т.к. дозволяє уникнути дозамовлення (в останньому випадку може виявитися, що плитки наступної партії не будуть абсолютно ідентичні плиткам попередньої партії).

 

Яких правил необхідно дотримуватись при укладанні керамограніту на теплу стяжку?

Після закінчення дозрівання стяжки (залежить від виду сполучного матеріалу) необхідно включити систему опалення та перевірити справність її роботи. Це, крім того, дає можливість дозріти стяжці.

Плитку рекомендується укладати:

1. за допомогою покращених еластичних клеїв на цементній основі (класу C2E-S1 за стандартом EN 12004)

2. за технологією "двостороннього нанесення клею" (тобто клей наносять на облицювану основу і на монтажну сторону плитки)

3. зі швом не менше 2 мм, незалежно від формату виробів

По периметру приміщення і навколо колон або інших структурних елементів поміщають матеріал, що стискається, наприклад пінополістирол, товщиною 1см. Через кожні 20-25м² (що вкрай рідко потрібно у разі житлових об'єктів) у стяжці і відповідно в підлогах влаштовують деформаційні шви завширшки не менше 5мм.

 

Який клей використовується при укладанні керамограніт?

Однією з головних складових правильного укладання плитки є використання відповідного клею. Рекомендується дотримуватися вказівок найбільших виробників плиткових клеїв. Як правило, клей підбирають з урахуванням:

1.       типу основи

2.       типу та формату плиток

3.       функціонального призначення (підлоги/стіни; всередині/зовні)

4.       погодних умов у період укладання

5.       часу, який має замовник з моменту укладання до початку експлуатації облицювання

 

Вказівки щодо правильного та безпечного поводження з плиткою та її упаковкою

При зберіганні плитки не потрібні будь-які спеціальні умови або заходи, за винятком захисту від ударів, які можуть призвести до її розлому.

Рекомендується зберігати плитку в оригінальній упаковці до початку укладання. У разі тривалого зберігання просто неба необхідно накрити плитку відповідним захисним матеріалом.

Запобіжні заходи при поводженні з плиткою:

1.       ретифікована настінна плитка, керамограніт має дуже тендітні краї, тому оберігайте їх від ударів;

2.       лаппатовану плитку слід витягати з коробки вкрай обережно, не допускаючи тертя між монтажною стороною розташованої зверху плитки і лицьовою стороною плитки, розташованої знизу, щоб уникнути незворотних подряпин.

Носіть рукавички із захистом від порізів, щоб уникнути поранення у випадку, якщо в коробці є розбита плитка.

Уникайте надмірних зусиль при ручному переміщенні плитки, прочитайте на коробці її максимальну вагу.

 

 

Використання та очищення керамічної плитки та керамограніту

 

Як доглядати керамограніт?

Для правильного чищення достатньо використовувати ганчірку або губку, просочену розчином нейтрального миючого засобу для плиток, при цьому важливо дотримуватися інструкцій щодо застосування та пропорції, вказаних виробником на упаковці.

Уникати застосування воскових засобів та просочень. Для прибирання великих поверхонь використовувати підлогомийні машини.

Ми рекомендуємо:

ЩОДЕННО:

     • Видалити пил спеціальними щітками, вовняними ганчірками або пилососом

     • Мити облицювання  миючим засобом, що не вимагає ополіскування, користуючись мокрою ганчіркою, яку слід прополіскувати в розчині якомога частіше

УВАГА:

Якщо після миття на підлозі залишилися сліди від ганчірки, необхідно ретельно промити чистою водою, часто прополіскуючи ганчірку і добре віджимаючи її.

Не рекомендується розводити у воді зайву кількість миючого засобу, за винятком випадків, коли підлога занадто брудна або коли передбачається їх прополіскування після миття.

ПЕРІОДИЧНО:

     • Виконувати знежирювальну обробку після обробки підлоги ретельно прополіскуються. При необхідності видалення мінеральних та інших схожих відкладень застосовується кислотний засіб після обробки підлоги ретельно прополіскуються.

УВАГА:

Якщо на підлозі залишилися ділянки, на яких забруднення видалені не повністю, повторити знежирювальну або кислотну обробку при вищій концентрації відповідних засобів для чищення.

Перед виконанням чищення необхідно обов'язково перевірити дію засобу на невеликій ділянці матеріалу.

 

Як видаляти різні плями з поверхні плиток?

Екстрене чищення рекомендоване лише при появі на поверхні плиток плям, які не піддаються видаленню за допомогою засобів для повсякденного догляду.

Такі плями розчиняються в результаті хімічної реакції між самою плямою і препаратом, що чистить, тому останній підбирається в залежності від конкретного виду забруднення:

1. Вугілля, вапняні відкладення, гіпс, сліди від металевих предметів, іржа, графіт, фарба стін і т.п. - КИСЛОТНИЙ РОЗЧИН

2. Кока-кола, кава, вино, пиво, морозиво, майонез, шампунь, помада і т.п, Сліди від шин, від гумових підошв і т.п. - ЛУГОВИЙ РОЗЧИН

3. Смоли, олії силіконові або технічні, свічковий віск, фарба, чорнило, фломастери і т.п. - РОЗЧИНАЧ, АЦЕТОН

 

Як виконувати перше чищення керамогранітного покриття після завершення укладання?

Чищення після завершення укладальних робіт дуже важлива операція, оскільки багато в чому визначає те, наскільки легким буде догляд за плиткою в процесі її експлуатації.

Належна післяукладка обробляє видаляє залишки використаних при укладанні матеріалів, таких як будівельні розчини, клей, фарби, а також інші характерні для будмайданчиків забруднення.

Після затвердіння цементної затирки (зазвичай не раніше ніж через 3-4 дні) виконують чищення кислотним засобом буферної дії, при цьому важливе дотримання інструкцій по застосуванню і пропорцій, зазначених виробником на упаковці.

 

 

Вентильовані фасади

 

 На яку висоту можна встановити вентильовані фасади?

Нормативна документація не передбачає жодних обмежень за висотою, проте рекомендується уважно вивчити місце розташування будівлі у міському контексті і, виходячи з цього, розрахувати передбачувані навантаження на фасад та за необхідності посилити плити відповідними захисними сітками.

 

Чи потрібно наклеювати на тильний бік плиток захисну сітку? Починаючи з якої висоти, рекомендується монтувати плитку, посилену сіткою?

Рекомендується посилювати плитки скловолоконною сіткою незалежно від висоти, на яку встановлюються. Оцінку можливості посилення скловолокном слід виконувати на стадії проектування з урахуванням призначення будівлі, навантажень, яким піддаватиметься фасад, тощо.

 

Якого формату має бути керамогранітна плитка?

З естетичних та технічних міркувань для влаштування вентфасадів рекомендується застосовувати середньо-великі формати керамогранітних плит (не менше 60×60 см). Ми пропонуємо для такого застосування велику гаму колекцій та форматів.

 

Яка мінімальна та максимальна відстань від поверхні стіни?

Зовнішнє облицювання вентильованого фасаду повинне встановлюватися на відстані не менше 55 мм від поверхні несучої стіни будівлі.

Не існує обмежень максимальної відстані, проте слід мати на увазі, що з його збільшенням підвищується і навантаження на несучі конструкції.

 

Чи дозволяють вентильовані фасади заощадити енергію? Як розраховується така економія?

Забезпечення енергозбереження є однією з основних переваг вентильованих фасадів. Відповідні розрахунки виробляються методом кінцевих елементів з урахуванням особливостей конкретного проекту.

 

Чому керамограніт вигідніший за інші матеріали?

Керамограніт є одним з найсучасніших і підходящих для влаштування вентфасадів матеріалів: зовнішнє керамогранітне облицювання має малу вагу (< 30Kg/m²), красиве, довговічне, функціональне.

Керамограніт забезпечує:

1.       Стійкість до атмосферного впливу (витримує дію кислотних дощів, смогу; не вицвітає під впливом світла та ультрафіолету; не руйнується в умовах перепаду температур тощо)

2.       Високий оіп вигибу та ударам

3.       Низький коефіцієнт лінійного термічного розширення 

4.       Відмінна вогнестійкість

 

Які переваги вентильованого фасаду, в якому облицювання кріпиться на металевий каркас, перед звичайним фасадом, в якому облицювання кріпиться по всій своїй поверхні за допомогою клейових складів?

Вентильований фасад у порівнянні зі звичайним забезпечує більшу міцність фасадного облицювання в критичних ситуаціях (старіння, пожежа, явища стихійного характеру тощо), а також більш високу тепло- і звукоізоляцію будівель, кращий захист від різних зовнішніх факторів.

 

 

Фальшпол

 

Що можна розмістити у підпільному просторі фальшполу?

Одна з основних переваг фальшпідлог полягає в утворенні між чорновою підлогою і поверхнею фальшпідлоги технічного простору, в якому можна розмістити різні комунікації (трубопроводи систем водопостачання та кондиціювання; кабелі електроживлення та зв'язку тощо). Однак простір, що утворюється, можна залишити і порожнім для підвищення ізоляції приміщення або просто для підйому рівня підлоги.

 

Чому при влаштуванні верхнього покриття керамограніт товщиною 20мм вигідніший за інші матеріали?

Застосування керамограніту товщиною 20 мм забезпечує відмінні експлуатаційні якості фальшпідлог і водночас красу та оригінальність покриття. У порівнянні з іншими матеріалами, керамограніт має більш високу стійкість до зносу, температурних перепадів, забруднення, він простий у догляді і виділяється унікальною естетичною багатогранністю.

 

Чи можна монтувати фальшпідлоги в зовнішніх умовах?

Безперечно. Розроблено спеціальні конструктивні рішення для влаштування терас, паркових чи садових доріжок чи майданчиків, країв басейнів, внутрішніх двориків.

 

Які формати доступні для фальшполу?

Для влаштування фальшпідлог всередині та зовні приміщень зазвичай використовують керамограніт товщиною 20 мм, пропонуємо 2 розміри: 45×90 см, 60×60 см.

 

Для верхнього покриття можна використовувати плитки будь-якої фактури?

Верхнє покриття фальшпідлог можна виконати з плиток будь-якою поверхнею, в залежності від призначення приміщення і стилю оформлення. Доступні матові, лаптовані поверхні, аж до полірованих.

 

Можна використовувати тонкі плитки?

Ми не рекомендуємо використовувати керамограніт товщиною менше 20 мм.

 

Чи існують якісь обмеження щодо очищення фальшпідлог?

Завдяки верхньому покриттю з керамограніту догляд за фальшпідлогами вкрай простий. Для чищення можна використовувати пилосос або вологу, добре віджату ганчірку. Ми рекомендуємо не допускати скупчення води на поверхні або по периметру панелей, оскільки її поглинання може призвести до руйнування підлоги.

 

ПЛИТКА НА ПІДЛОГУПЛИТКА НА ПІДЛОГУ
ПЛИТКА НА ПІДЛОГУ
ПЛИТКА ДЛЯ СТІНПЛИТКА ДЛЯ СТІН
ПЛИТКА ДЛЯ СТІН
ПЛИТКА ДЛЯ ВАННОЇПЛИТКА ДЛЯ ВАННОЇ
ПЛИТКА ДЛЯ ВАННОЇ
ПЛИТКА НА КУХНЮПЛИТКА НА КУХНЮ
ПЛИТКА НА КУХНЮ