Як зробити теплу підлогу своїми руками

Як зробити теплу підлогу своїми руками

Раніше тепла підлога вважалась чимось надзвичайним, майже чарівним. Зараз ми маємо усі технології, щоб створити це «диво» у себе в оселі. Більше того, ми підготували для вас детальну інструкцію, як можна монтувати електричну теплу підлогу власноруч. 

 

Робимо схему і обчислюємо кількість потрібної теплої підлоги

 

Пам’ятаєте прислів’я: «Сім разів відмір, а один відріж». Завжди згадуйте про нього перед тим, як взятися до будь-якої справи. Нам потрібно накреслити план приміщення, замалювати ділянки, де розташована сантехніка, меблі тощо.

 

Окреслюємо вільний простір так, щоб від стіни була відстань принаймні у 5 см і малюємо схему. Між витками кабелю допустима відстань близько 5-10 см. Позначаємо на схемі місце терморегулятора (до нього має бути підведена напруга).

 

Тепер потрібно розрахувати крок, з яким будуть закріплюватися зиґзаґи кабелю на монтажній стрічці. Частіше за все це 6-10 см, але все залежить від розміру кабелю і від того, яким джерелом тепла буде підлога: основним чи додатковим. Чим щільнішою буде «змійка», чим теплішою буде підлога.

Якщо ви використовуєте готовий нагрівальний мат, розрахувати кількість підлоги буде простіше. Більше того, вам залюбки все порахують консультанти.

 

Готуємо поверхню під теплу підлогу

 

Перш за все потрібно очистити поверхню до бетонної основи, прибрати сміття і пил, обробити бетон ґрунтовкою. Наступним шаром іде утеплювач. Спеціалісти радять використовувати пінополістирол щільністю 35.

 

Якщо ваша кімната розташована вище 1 поверху, достатньо буде утеплювача товщиною 2 см. Якщо кімната розташована на 1 поверсі, то використовуйте утеплювач не менше 5 см товщиною. Теплоізоляційний шар можна укріпити за допомогою спеціального клею або дюбелів.

 

Саме час робити стяжку, аде перед тим потрібно укласти штукатурну сітку. За допомогою стяжки можна вирівняти поверхню. Товщина цементного шару повинна бути близько 4-5 см.

 

Укладаємо теплу підлогу

 

Якщо ви вирішили використовувати нагрівальний кабель, то вам спочатку вам потрібно за допомогою дюбелів прикріпити до стяжки монтажну стрічку з кроком 40-50 см. Далі змійкою укладається кабель з кроком, який ви визначили при розрахунках (близько 6-10 см).

 

Для рівномірного нагрівання поверхні потрібно дотримуватись однакових відстаней. Далі рекомендують замалювати схему витків (на майбутньє) та перевірити працездатність системи.

 

Якщо ви вибрали нагрівальні мати, то процес укладання відбуватиметься значно легше. Кабель уже прикріплений до сітки на потрібній відстані. Вам залишається тільки розкласти мат і приклеїти його клейкою стрічкою. Якщо вам потрібно повернути мат, то розріжте сітку так, щоб не ушкодити кабель. Не забудьте зробити фото або замалювати схему кабелю.

 

Далі потрібно вмонтувати всередину теплої підлоги датчик терморегулятора. Його потрібно розмістити на рівній відстані між кабелями. Для цього потрібно зробити штробу у підлозі і укласти гофрорукав до самого термостата. До цього ж місця потрібно підвести й «холодний кінець» підлоги, а також силовий провід.

 

Кінець гофри с датчиком потрібно ізолювати клейкою стрічкою. По закінченню потрібно «продзвонити» систему та виміряти опір.

 

Укладаємо плитку

 


Найскладніше уже позаду. Тепла підлога міцно тримається, і можна переходити до облицювання підлоги. Для початку потрібно зробити стяжку (3-5 см). Приготуйте цементно-пісочний розчин у пропорції 1:3 із додаванням пластифікатора і фіброволокна. Залийте підлогу, дочекайтеся доки стяжка висохне. Приблизно через тиждень можна приступати до укладання плитки.

 

Професіонали радять вибирати для теплої підлоги спеціальний плиточний клей. Він краще впорається з майбутніми перепадами температури. Шар клею не повинен перебільшувати 10 мм. Процес укладання плитки на теплу підлогу нічим не відрізняється від звичайного. Тож, ми впевнені, ви впораєтесь із ним на «раз-два-три».