Види мозаїчної плитки. Які види мозаїки бувають?

Види мозаїчної плитки. Які види мозаїки бувають?

Історія розвитку мозаїки нараховує тисячоліття. Так само, як і багато віків тому, мозаїка водночас є не лише оздоблювальним матеріалом, але й цілим видом мистецтва. 

 

Мозаїка, мабуть, єдиний матеріал, який дозволяє створювати унікальний інтер’єр, розкриваючи широкі можливості для його використання та творчої самореалізації.

Саме слово «мозаїка», в перекладі з італійської означає «складений із шматків». Вочевидь, для створення мозаїки можна використовувати фрагменти будь-якого матеріалу.

 

Найрозповсюдженіші види мозаїчної плитки:

 

Скляна мозаїчна плитка,

 

завдяки своїм вологовідштовхувальним властивостям, є дуже популярним матеріалом для оздоблення ванних кімнат і басейнів.

Скломозаїка прекрасно проявила себе при використанні у роботі по зовнішньому оздобленню, у якості декоруючої складової чи при облицюванні відкритих басейнів.

Окрім того, завдяки природній властивості відбивати промені світла, скломозаїка виглядає дуже стильно і ефектно.

 

Штучним замінником скла є смальта. Її отримують шляхом подрібнення скла і додавання фарбувальних пігментів і оксидів металу.

В результаті кожен з елементів смальтової мозаїки отримує унікальний відтінок.

 

Керамічна мозаїка,

 

як правило, використовується в комбінації з керамічною плиткою при створенні декоративних акцентів в інтер’єрі.

Керамічна мозаїка «програє» скляній мозаїці у вологовідштовхувальних властивостях, проте чудово витримує термічні навантаження.

Через це вона стане гарним матеріалом для декорування печі або каміну.

 

Як правило, в інтер’єрах використовується мозаїка промислового виробництва. Та чи є творчість без експериментів?

Існує багато прикладів того, як із фрагментів розбитої, в буквальному сенсі, плитки роблять оригінальні панно неймовірної краси.

Усьому своєму прояві керамічна мозаїка є максимально наближеною до виду мистецтва, ви тільки згадайте шедеври Антоніо Гауді.

 

Мозаїка із натурального каменю

 

дає можливість створити натуралістичний і водночас вишуканий інтер’єр.

У гонитві за оригінальність дизайнери використовують фрагменти натурального мармуру, оніксі, граніту, травертину тощо.

Як правило, така мозаїка виготовляється на замовлення.

Окрім високої вартості такого оздоблювального матеріалу, мозаїка із натурального каменю э достатньо вибагливою – вона потребує спеціального захисного покриття.

 

Мозаїка із керамограніту

 

є чудовою альтернативою кам’яній мозаїці  - міцного екологічного матеріалу з чудовими технічними рекомендаціями і естетичними якостями.

Керамогранітна мозаїка може використовуватися як при внутрішньому, так і при зовнішньому оздобленні оселі.

Вона може дуже точно повторювати зовнішній вигляд дерева, мармуру, каміння або бетону, зберігаючи при цьому міцність природного граніту.

 

 

 

Як правило, мозаїчна плитка продається у вигляді матриць з готовими візерунками плиток, прикріплених на паперову або синтетичну основу.

Однак для особливих поціновувачів, виробники можуть запропонувати й окремі фрагменти мозаїки, які можна використовувати у вигляді вставок або елементів майбутнього творіння.

 

Типи мозаїчної плитки:

 

Мозаїчна розтяжка – готове розміщення фрагментів мозаїки, викладених від світлих тонів до темних, в одній кольоровій гаммі.

 

Мозаїчний мікс – суміш фрагментів мозаїчної плитки, різної за кольором, розміром чи формою, підібраних з огляду на дизайнерський задум.

Мікс мозаїки може продаватися у вже готовому, зібраному вигляді. Деякі виробники можуть запропонувати вам самостійно сформувати мікс згідно ваших вимог.

 

Мозаїчний бордюр – орнамент з фрагментів плитки, який повторюється уздовж прямої лінії.

Як і будь-який бордюр, цей тип мозаїки використовується для розмежування простору та виділення акцентів.

 

Панно з мозаїки може бути цілим витвором мистецтва.

Виробники пропонують готові мозаїчні панно, на яких зображені прості геометричні візерунки, рослинні орнаменти, і навіть копії всесвітньовідомих шедеврів живопису.

 

Як бачимо, навіть такий простий матеріал як мозаїчна плитка може мати багато варіантів. Ми розглянули найпоширеніші її види.

Однак чи можуть будь-які рамки стримати справжній політ фантазії? Творіть, створюйте нові інтер’єрні рішення, а KeramaExpert.ua допоможе втілити ваші дизайнерські задуми.

 

РЕМОНТУЄМО КРАЇНУ РАЗОМ!