Керамограніт як вибрати?

Керамограніт як вибрати?

Переваги такого матуріалу як керамограніт складно перебільшити. Завдяки природним компонентам, які використовуються у його виробництві, керамограніт на 100% є екологічним оздоблювальним матеріалом.

 

Спеціальна технологія виготовлення робить його неймовірно міцним і практично невразливим до зовнішніх факторів.

При цьому, виробники подбали про його естетичну складову: величезне різноманіття кольорів, фактур і розмірів керамогранітної плитки допоможуть втілити будь-які дизайнерські задуми.

 

Ще однією перевагою керамограніту (гресу) є те, що він відноситься до категорії негорючих будівельних матеріалів. Більш того, були проведені експерименти, які виявили, що грес слугує додатковим захистом несучих конструкцій будівлі. А це важливо, погодьтесь.

 

Як правильно вибрати керамограніт? Давайте розберемося.

 

Керамограніт є універсальним матеріалом, тобто його можна використовувати як для облицювання стін, підлоги всередині оселі, так і для зовнішніх робіт.

Виробники можуть рекомендувати укладання тої чи іншої керамогранітної плитки на стіну, але ці рекомендації ґрунтуються лише на вазі плитки, тобто на її розмірі. З точки зору технічних характеристик, підлоговий керамограніт не відрізняється від настінного.

 

Проте навіть не дивлячись на універсальність керамограніту, його існує декілька видів

(детальніше про види керамограніту можна почитати у нашому блозі "Що таке керамограніт? Види керамограніту").

 

Керамограніт для ванної кімнати,

наприклад, полірований керамограніт буде не найкращім варіантом через те, що при потраплянні води він стає слизьким.

Щоб уникнути травмування, на підлогу у ванній кімнаті покладіть керамограніт із шорсткою поверхнею.

Що ж стосується стін ванної кімнати, напівполірований (лапатований) і глазурований керамограніт чудово себе почувають при тривалому контакті з водою, чого не можна сказати про полірований керамограніт.

Ступінь стійкості до зносу керамограніта для ванної кімнати і туалету не є принциповою характеристикою.

 

Керамограніт для кухні

ж навпаки, підвищений клас стійкості до стирання дуже важливий.

При цьому не менш важливою характеристикою є і опірність ковзанню.

Однак, обираючи шорстку плитку на підлогу в кухню пам’ятайте, що поверхню плитки з глибоким рельєфом доволі складно тримати в чистоті.

Оберіть модель керамограніта з неглибокими фасками.

Щоб у процесі експлуатації із швами не було проблем, можна обрати ректифікований керамограніт – його можна укласти без швів.

 

Грес для коридору

також вважається кімнатою із високою прохідністю, відповідно, на підлогу в коридор потрібно підбирати неслизький керамограніт з високою зносостійкістю.

Гладка, майже дзеркальна поверхня полірованого керамограніту навряд чи впорається із таким завданням.

Окрім того, на його блискучій поверхні можуть лишатися невеликі подряпини від піску і часток бруду, що приведе до потьмяніння і втрати блиску.

 

 

Керамогрінт на фасад

Варто також відмітити, що керамограніт дуже часто використовують для зовнішніх робіт: в оснащенні вентильованих фасадів, укладанні на терасах та сходах ганку.

Якщо для облицювання зовнішньої стіни будівлі така властивість плитки як неслизька поверхня є неважливою, то для оздоблення сходинок і терас низький рівень пористості і висока ступінь протистояння ковзанню – головні вимоги.

Окрім того, для сходинок виробники створили спеціальні елементи, які максимально відповідають даним критеріям.

 

Грес для виробництва

Як відомо, спершу грес використовували лише на промислових об’єктах.

Зараз, разом із безліччю його видів, існує керамограніт, який має підвищену ступінь стійкості до зовнішніх факторів – це технічний керамограніт.

Зовні технічний керамограніт нагадує природний граніт.

Він може витримати вплив високих і низьких температур, різних кислот і луг.

Міцність цього матеріалу може бути посиленою завдяки збільшенню його товщини до 20 мм (зазвичай товщина керамограніту – 8-10 мм).

Цей матеріал є практично невразливим.

 

Ми впевнені, що у таких характеристиках керамограніту як колір і розмір, ви зможете зорієнтуватися самостійно.

Проте дозвольте відмітити, що керамограніт є дуже складним у нарізанні, тому, обираючи цей матеріал, враховуйте розмір і особливості вашого приміщення.

 

РЕМОНТУЄМО КРАЇНУ РАЗОМ!